Obudowy i przepusty przeciwwybuchowe EX firm ROSE, PFLITSCH


MERA EX Sp. z o.o. oferuje obudowy przeciwwybuchowe i przepusty przeciwwybuchowe (w wykonaniu EX), zarówno z metali, jak i z tworzyw sztucznych. Produkty te przeznaczone są do pracy w obszarach zagrożonych wybuchem.

Przepusty kablowe przeciwwybuchowe

Przepusty przeciwwybuchowe

Przepusty kablowe przeciwwybuchowe spełniają dyrektywę ATEX. Przepusty są wykonywane z metali i z tworzyw sztucznych.

Oferta na przepusty kablowe przeciwwybuchowe z metalu obejmuje przepusty wykonane z aluminium, z mosiądzu niklowanego oraz ze stali nierdzewnej, w zakresie średnic od PG7 do PG48 dla gwintów calowych i od M12 do M90 dla gwintów metrycznych, przy stopniu ochrony IP68.

Przepusty kablowe przeciwwybuchowe z tworzyw sztucznych produkowane są z dyflonu i z poliamidu. Typ ochrony Exe II do stosowania w strefie 1 i 2 wg. EN 50014 i EN 50019 w trzech kolorach: niebieskim, czarnym i przeżroczyste. Zakres średnic od PG7 do PG42 dla gwintów calowych i od M12 do M63 dla gwintów metrycznych.

Obudowy przeciwwybuchowe

Obudowy przeciwwybuchowe metalowe produkowane są z aluminium i ze stali nierdzewnej. Obudowy przeciwwybuchowe aluminiowe wykonywane są jako odlewy ciśnieniowe w wersji Eexe (wzmocnionej), Eexi (iskrobezpiecznej) oraz jako obudowy niewyposażone (puste). Obudowy przeciwwybuchowe ze stali nierdzewnej wykonywane są z blachy o grubości 1,25 mm w postaci skrzynek i szafek z drzwiczkami.

Obudowy przeciwwybuchowe

Oferta obejmuje także, zależnie od potrzeb, płyty montażowe, szyny DIN dla złączek elektrycznych, elementy uziemienia, przepusty kablowe oraz złączki elektryczne. Przy doborze i sposobie montażu tych akcesoriów należy bezwzględnie przestrzegać instrukcji zawartych w katalogach producenta.

Obudowy te spełniają następujące zabezpieczenia przeciwwybuchowe:

  • Eexe II T 6 (obudowy wzmocnione),
  • Eexia II C T 6 (obudowy iskrobezpieczne),
  • Eexe(ia) II C T 6 (obudowy mieszane),
  • II 2 G (dla par, gazów i dymów).

Obudowy przeciwwybuchowe z tworzywa sztucznego są produkowane z poliestru wzmocnionego włóknem szklanym w wersjach: standardowej, kołnierzowej, jako szafki z drzwiczkami oraz jako obudowy ręczne.

Obudowy posiadają aprobaty ochrony przeciwwybuchowej (Eexe II T 6, Eexia II C T 6, Eexe(ia) C T 6), a ponadto orzeczenie Głównego Instytutu Górnictwa – KD BARBARA Nr. 96.195 W i 96.196X. Do ww. obudów oferowana jest szeroka gama akcesoriów takich jak płyty montażowe, zawiasy, złączki elektryczne do montażu na szynach DIN, przepusty kablowe, obejmy i uchwyty do mocowania obudów na ścianie lub na urządzeniu.