Przepusty Pflitsch


Przepust kablowy

Przepusty kablowe z systemowego zestawu modułowego konstruowane indywidualnie do dowolnych zastosowań.

System UNI Dicht firmy Pflitsch jest nowoczesnym asortymentem przepustów kablowych o szerokim zakresie zastosowań w elektrotechnice i elektronice, budowie maszyn, w zakładach przemysłowych, w technice instalacyjnej, komunikacji oraz inżynierii chemicznej.

Korpusy przepustów wykonane z różnych metali i tworzyw sztucznych można stosować w połączeniu z wkładkami uszczelniającymi z różnych materiałów umożliwiając ich precyzyjne dopasowanie do średnic kabla i warunków eksploatacji.

» Katalog przepustów UNI Dicht (plik pdf)

Przepusty – Pflitsch blueglobe

Przepust kablowy

Przepusty kablowe typu blueglobe dzięki wyjątkowej konstrukcji odznaczają się znacznie rozszerzonym przedziałem zastosowań oraz wyższym stopniem szczelności aniżeli inne standardowe rozwiązania. Za pomocą jedynie trzech różnych wielkości można w sposób bezpieczny uszczelnić kable w zakresie średnic 4 – 42 mm.
Na zewnątrz nowe przepusty w zasadzie nie różnią się od innych znanych systemów. Tajemnica tkwi w niebieskiej kulistej wkładce uszczelniającej, wykonanej z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Przy dokręceniu nakrętki niebieska wkładka uszczelniająca dociska kuliście i na znacznej powierzchni przeprowadzany kabel. W odróżnieniu od przeważających na rynku rozwiązań, w których klinowe wypustki mogą w sposób trwały uszkodzić kabel, przepusty Blueglobe zapewniają bezpieczne uszczelnienie kabla.

Zastosowany O-Ring z wysokiej jakości kauczuku znajduje się na średnicy większej od średnicy gwintu i dlatego pozwala na bezpieczne uszczelnienie nawet przy nieco większej średnicy otworu w obudowie.

» Katalog przepustów blueglobe (plik pdf)

Przepusty do stef zagrożonych wybuchem (ATEX)

Przepust kablowy

Przepusty firmy Pflitsch do stef zagrożowych wybuchem występują w dwóch wersjach: Exe oraz Exd.

» Katalog przepustów do stef zagrożonych wybuchem (ATEX) (plik pdf)